AOP Beaujolais Villages – 2015
AOP Beaujolais Villages – 2015
Deze wijn werd besproken op 14 oktober 2016
Deze AOP bevindt zich in de noordelijke helft van Beaujolais (van Macon tot Villefranche-en-Beaujolais) en tussen de vallei van de Saône en de toppen van de heuvels van Beaujolais.
Deze wijn is zoals de eerste afkomstig van “Chapoly” en is (zoals voor alle volgende rode wijnen) natuurlijk aangeplant met 100% gamay noir à jus blanc (50 jaar oud). Er staan 9000 stokken per ha en de opbrengst is 35hl per ha.
De oogst gebeurt voor alle rode wijnen steeds manueel.
De gisting van de wijn gebeurt door macération carbonique met volledige druiventrossen gedurende 9 dagen aan lage temperatuur (tussen 18 en 20°C) waarna de druiven pneumatisch worden geperst.
Alc. 12,50%
- Uitzicht
Deze wijn heeft een kersenrode kleur (met lichte paarse rand), is transparant en biedt geen grote concentratie - Geur
Violet met een beetje drop en rood fruit (aardbei) - Smaak
Deze jonge wijn smaakt aangenaam met tamelijk veel zuren en jong rood fruit
No Responses